چگونه وزن خود را کاهش دهیم؟

فواید چای سبز

دیابت چیست؟

قبلی
بعدی

سه درصد از وزن تان را کم کنید و آن را حفظ کنید.

/ / چاقی, دسته‌بندی نشده, رژیم, سلامتی, مقالات

سه درصد از وزن تان را کم کنید و آن را حفظ کنید.

راهنمای تازه ای که برای سازمان بهداشت بریتانیا (NHS) در انگلستان تهیه شده، به افراد توصیه می کند که مقدار اندکی وزن کم کنند و این کاهش وزن را همیشه حفظ کنند.

سازمان ملی بهداشت وخدمات درمانی NICE خواستار فرستادن کسانی به کلاس های لاغری شده که اضافه وزن دارند با این هدف که در آنجا ۳ درصد وزنشان را کم کنند.

این سازمان می‌گوید حتی کاهش میزان کمی از وزن- به احتمال زیاد حتی چند کیلوگرم- فشار خون را پایین می‌آورد و خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و تعدادی از سرطانها را کم می کند.

از هر سه بزرگسال در انگلستان دو نفر اضافه وزن دارند و شاخص توده بدنی آنها (BMI) از ۲۵ بالاتر است.

کسی که وزنش ۱۰۰ کیلوگرم است باید چیزی حدود سه کیلوگرم کم کند. در این صورت اگر قدش ۱۷۰ سانتی‌متر باشد، شاخص توده بدنی‌اش از ۳۵ به ۳۳ می‌رسد. با شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۰ ، شخص در گروه افراد چاق قرار می‌گیرد.

کاری دشوار

مایک کلی، مدیر مرکز سلامت عمومی در سازمان ملی بهداشت و خدمات درمانی می گوید این دستورالعمل درباره تغییری است که تمام مدت عمر حفظ می‌شود و مانند رژیم‌های غذایی یویووار نیست که وزن کم شده، پس از مدتی باز می‌گردد.

او می‌گوید برای این کار هدف باید قابل دست یافتن باشد “ما می خواهیم راه حلی آنی ارائه کنیم که سریع بشود به آن رسید. اما نباید فراموش کرد که این کار مشکل است.”

او می‌افزاید “نمی‌شود گفت که محض رضای خدا خودت را جمع کن و چند کیلویی کم کن. این راه جواب نمی‌دهد.”

“برای مردم انجام دادن این کار مشکل است. اینطور نیست که یک صبح از خواب بیدار شوید و تصمیم بگیرید که ۵ کیلو کم کنید. برای این کار اراده و تشویق لازم است.”

آمار چاقی:

در انگلستان از هر چهار نفر، یک نفر به چاقی مبتلاست.

۴۲ درصد مردان و ۳۲ درصد زنان اضافه وزن دارند.

شاخص توده بدن BMI، بین ۳۰ تا ۳۵، امید به زندگی را چهار سال کم می‌کند.

شاخص توده بدن BMI ،۴۰ یا بالاتر ، امید به زندگی را ۱۰ سال کم می‌کند.

چاقی برای سازمان ملی بهداشت بریتانیا سالانه ۵.۱ میلیارد پوند ( ۸.۵ میلیارد دلار) هزینه دارد.

جیل فاین متخصص تغذیه سلامت عمومی است که رهبری تیم ارائه کننده راهنمای تازه را بر عهده دارد. او می‌گوید ثابت نگه داشتن ۳ درصد کاهش وزن، مسیر چاقی روزافزون را تغییر می‌دهد.

او می‌گوید اگر مردم فکر کنند که باید ۶-۷ کیلو وزن کم کنند، هم وزنشان کم نمی‌شود و هم سرخورده می شوند. اما اگر کمی از وزنشان را کم کنند و نگذارند که دوباره بالا برود به سلامتی‌شان کمک می‌کنند.

 

 

گردآوری: دکتر پیوندی
مرجع سایت خبری بی بی سی

 

برای خواندن ادامه مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید

سه درصد از وزنتان را کم کنید و آن را حفظ کنید (بخش دوم)

 

 

بالا