فواید اعجاب آور جینکو

رژیم غذایی قرمز و بنفش از حمله قلبی جلوگیری می کند

دلایل گرسنگی چیست؟

قبلی
بعدی

چه بخوریم و چه مقدار که سالم باشد؟ (بخش سوم)

/ / رژیم, سلامتی, مقالات

(بهترین وسالمترین رژیم غذایی کدام است؟

این سوال هم پاسخ قطعی ندارد، اما بررسی تحقیقاتی که در باره رژیم‌های غذایی انجام شده رژیم غذایی مدیترانه‌ای را به عنوان سالم‌ترین معرفی می‌کند. درباره رژیم‌های غذایی مختلف و رژیم غذایی مدیترانه‌ای اینجا بخوانید. در سال ۲۰۱۴ دو متخصص تغذیه برای پیدا کردن بهترین رژیم غذایی، تحقیقات بسیاری را درباره رژیم‌های غذایی مختلف بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که سه نکته را با قطعیت زیاد می توان گفت؛ تغذیه‌ای سالم است که:

۱. مواد غذایی آن مستقیما از طبیعت آمده باشد (نه مواد غذایی فرآوری شده، نه غذای آماده، نه فست فود، نه غذای کنسروی و مایکروویوی و امثال آن)

۲. بیشتر آن گیاهی باشد

۳. مواد حیوانی آن از حیواناتی گرفته شده باشد که خود غذاهای طبیعی مصرف کرده باشند (پیدا کردن و اطمینان حاصل کردن از این موضوع کار راحتی نیست

چاقی شکمی در صورتی که فرد بیماری زمینه‌ای
نداشته باشد، نشانه دریافت زیاد کالری و کمی تحرک است

رژیم غذایی مناسب برای کبد چرب چیست؟

چندین سوال در این باره به دست ما رسیده که پاسخ دادن به آن، با این اطلاعات محدود ممکن نیست اما این توصیه‌ها می‌تواند کمک کننده باشد:

کبد چرب که دلیلی غیر از مصرف الکل داشته باشد درجات مختلف دارد. درجه خفیف آن که معمولا بدون علامت است ممکن است در افراد زیادی وجود داشته باشد که محصول جمع شدن چربی در سلول‌های کبد است. در درصد کمی از جمعیت این چربی می‌تواند باعث التهاب کبد شود و درجات شدیدتر را ایجاد کند که می‌تواند در نهایت به سیروز کبد و از کار افتادن آن منجر شود. چاقی، دیابت نوع دوم، فشار خون، کلسترول بالا، سن بالای پنجاه و سیگار عوامل زمینه‌ساز آن هستند. بنابراین بطور کلی می‌توان گفت تغذیه سالم و متعادل، ورزش، ترک سیگار و تنظیم قند خون راهکارهای اصلی هستند و خوردن روغن زیتون صبحگاهی یا خودداری از خوردن میوه برای درمان آن پایه طبی ندارد.

قرص‌هایی که برای لاغری توصیه می‌شوند چه عوارضی دارند؟

داروهای لاغری انواع بسیاری دارند با ترکیبات مختلف بنابراین نمی‌توان گفت آیا ضرر دارند یا چه ضرری دارند. اما آنچه با قاطعیت بسیار بیشتری می‌توان گفت این است که تاکنون داروی لاغری که از نظر طبی سودمندی آن ثابت شده باشد پیدا نشده است.

من وگان هستم (اما نه خام گیاهخوار مطلق) خواستم بدانم آیا از نظر پزشکی این رژیم هم خطرناک است؟

از نظر طبی وگان خطرناک نیست، اما نیاز به ملاحظاتی دارد. علاوه بر آنچه به عنوان تغذیه سالم و متعادل مطرح شد به این نکات توجه کنید:

باید مراقب تعادل و سلامت تغذیه خود باشید بخصوص برای تامین آهن، کلسیم و ویتامین ب ۱۲.

 

 

گرد آوری :دکتر پیوندی

برای خواندن ادامه این مطلب بر روی لینک زیر کلیک کنید

چه بخوریم و چه مقدار که سالم باشد؟ (بخش چهارم)

چه بخوریم و چه مقدار که سالم باشد؟ (بخش دوم)

چه بخوریم و چه مقدار بخوریم که سالم باشد؟

بالا